preload

Nekokybiška saulės elektrinių įranga, blogas montavimas, falsifikatai.

Nekokybiška saulės elektrinių įranga, blogas montavimasLietuvoje dabar visi stato elektrines. Konkurencija didžiulė, rangovai stengiasi užsidirbti kuo daugiau, klientai - užsakovai nori kuo pigiau ir kartais net nežiūrima iš kokių detalių ta elektrinė montuojama. Vieni rangovai nesistengia,  kitiems gal neapsimoka, treti labai skuba. Štai ir rezultatai. Ateityje tokių problemų tik daugės.
Trumpai panagrinėkime.

Plokšti horizontalūs stogai.
Pagrindinis kriterijus, pagal kurį rangovas parinks saulės modulių laikiklius, tai, kiek procentų jis nuo to uždirbs. Rinkoje yra tikrai gerų sprendimų, tačiau, jei rangovui neapsimokės, tai savo klientui ir nesiųlys.

Pirmoje nuotraukoje - saulės moduliai buvo prisukti ant pigių, štampuotų metalinių juostų, kurios buvo prispaustos šaligatvio plytelėmis. Esant plikledžiui, arba atodrėkiui, stogai tampa slidūs.
Pūtė vėjas ir metalinės juostos, kaip kokios rogės, čiuožė, apvirto. Apsaugų nuo vėjo (vėjalenčių) nebuvo, nes jos papildomai kainuoja. Klientui buvo pasakyta, kad vėjalenčių nereikia, nes be jų, "bifacial" moduliai daugiau generuos. Pasisekė, kad saulės moduliai nenukrito ant žemės. Sulaikė kabeliai.

Antroje nuotraukoje - vėlgi, kad rangovui daugiau liktų, saulės moduliai montuojami ant paprastų, pigių cinkuotos skardos trikampių. Cinko padengimo garantija tris kartus trumpesnė už modulių tarnavimo laiką. Tikėtis, kad 30 metų laikys, neverta. Ateityje tuos trikampius teks keisti. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad cinkas negali turėti sąlyčio su aliuminiu, kitaip prasidės saulės modulių rėmo agresyvi korozija. Kai kur klijuojamos kažkokios tarpinės, kai kur ne, bet klausimas, ar jos atsparios UV poveikiui. Apsauginių guminių kilimėlių po trikampiais nededama, nes irgi kainuoja. Kiek reikia prikrauti šaligatvio plytelių, kad nenuskristų visa saulės elektrinė? Velniai žino…

Trečioje nuotraukoje - pūtė vėjas. Kaip pasakojo tos elektrinės savininkas, iš skardos trikampių išrovė varžtus. Nieko nuostabaus, skarda plona, veržlės patikimai neužsifiksuoja, varžtams įsukti stabilaus pagrindo nėra, "klampai" vartosi kartu su skarda ir saulės moduliai išsprūsta. Pasisekė. Sulaikė kabeliai.

Kitose nuotraukose - sako, reikėjo dėti daugiau šaligatvio plytelių. Velniai žino…



Čerpių laužytojai.
Netinkamai parinkti laikiliai, montavimo neišmanymas ir štai, rezultatas nuotraukose. Čerpės sulaužomos arba montuojant, arba sulūžta vėliau, kai ant saulės modulių prisninga daugiau sniego. Laikikliai negali remtis į čerpes. Patarimas: paprašykite pagalbos stogdengių – čerpininkų.



Antžeminės elektrinės.
Dideli saulės modulių skydai ant silpnų metaliukų, savaime aišku, kad neataikys vėjo apkrovos. Ir dar, kai stovai į šlapią žemę įkišami vos pusę metro. Vaizdai iš Žemaitijos.



Dėmesio! Lietuvoje falsifikatai.
"Auksarankiai" apgaudinėja žmones ir pardavinėja šio gaminio itin prastos kokybės falsifikatus. Blokeliai pagaminti tik iš cemento ir žvyro, net nesuvibruoti (matosi nuotraukose). Po kelių žiemos sezonų pradės byrėti ir galiausiai žvirbliai nules. Pasitikrinkite, ar ant Jūsų stogo dar nesumontuota. Atsiųskite nuotraukas, pasakysime. 


Bus daugiau.
Pasidalinkite ir Jūs savo istorija.

© 2024 Visos teisės saugomos       Privatumas