preload

Saulės elektrinių išmanusis miestas

Saules elektriniu miestasJaponijoje pastatytas ekologiškiausias miestas pasaulyje „Fudžisava SST“(angl. Fujisawa sustainable smart town). Visi namai naudoja saulės energiją,  vandens suvartojama 30% mažiau,  o viešajį  transportą sudaro elektromobiliai bei dviračiai.  Naujų technologijų dėka, anglies dvideginio  į atmosferą išmetama net 3 kartus mažiau.

Buvusios „Panasonic“ gamyklos, 19 hektarų teritorijoje, netoli Tokijo esančiame Fudžisavos mieste, suprojektuota ir pastatyta 1000 namų gyvenvietė, talpinanti apie 3000 gyventojų.  Atkreipkite dėmesį, kad pastatai neturi dūmtraukių, nes jie naudoja tik atsinaujinančios energijos išteklius. Visas miestelis, bei jo infrastruktūra valdoma vieno operatoriaus, kuris  teikia informacines paslaugas  gyventojams bei svečiams,  valdo energijos generaciją, nuomoja  elektromobilius bei elektrinius dviračius.

Visuose miestelio pastatuose įrengti saulės elementai ir „Panasonic“ energijos kaupimo sprendimai, kurie generuoja  apie 70% visos reikiamos energijos – kiekvienas namas vidutiniškai apie 4 kilovatus. Papildomai namų savininkai gali užsisakyti ir kompanijos kogeneracijos sistemas. Tiesa, „Fudžisava SST“  prijungtas ir prie įprasto šalies elektros tinklo bei Fudžisavos vandenvalos įrenginių.

Miestelio gatvėse ir pastatuose įrengtas šviesos diodų (LED) apšvietimas.  Visi buitiniai prietaisai turi išmaniąsias technologijas, taip pat prie vartotojų bei oro sąlygų automatiškai prisitaikančias išmaniąsias šildymo ir vėdinimo sistemas, kurios integruotos į visus pastatus.

 

Nuotraukose dar keletas pavyzdžių, kaip civilizuotose šalyse, tokiose kaip Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Nyderlanduose, JAV, vystoma saulės energija. Kaip Jūs galvojate, ar Lietuvoje kada nors turėsime tokį miestą?  Gali būti, kad pirmasis panašus ekologiškas kvartalas su saulės elektrinėmis ant stogų atsiras Klaipėdoje.

© 2024 Visos teisės saugomos       Privatumas