preload

20 kartų efektyvesnis saulės fotovoltinis modulis

20 kartų efektyvesnis saulės modulisViena Amerikos kompanija, V3Solar, sugalvojo būdą, kaip, naudojant tuos pačius silicio fotogalvaninius elementus, išgauti gerokai daugiau energijos. Jos sukurtame įtaise, pavadintame „Besisukančiu moduliu“ (Spin Cell), saulės elementai yra išdėstyti ne plokštumoje, bet ant kūgio formos rėmo...

Pats kūgis yra apgaubtas saulės šviesos koncentratoriais – puscilindrių formos lęšiais spinduliai surenkami į keliolika juostų, apšviečiančių fotogalvaninius elementus. Pagrindinis privalumas slypi tame, jog veikdamas kūgis ima suktis, todėl koncentruotos šviesos juostos apšviečia vis kitus elementus, neleisdamos jiems įkaisti. Per didelė fotogalvaninių elementų temparatūra yra viena iš pagrindinių priežasčių, mažinančių jų efektyvumą. O tuo metu, kai elementas pasisuka tolyn nuo koncentratoriaus, jis spėja atvėsti, ir vėl apšviestas, efektyviai generuoja elektros srovę.

Skaidraus plastiko koncentratoriai hermetiškai apgaubia kūginį rėmą su fotoelementais, apsaugodami nuo dulkių,
o jį suka magnetinis laukas – elektromagnetai, sumontuoti kūginio rėmo pagrinde ir kitoje hermetiško gaubto pusėje, maitinami dalimi sugeneruotos elektros energijos. Ant šios įdomios idėjos šešėlį meta tik kaina – nors gamintoja jos dar neskelbia, panašu, kad tokia saulės energijos jėgainė pigi nebus. Tiesa, jei iš tiesų ji gali generuoti 20 kartų daugiau energijos, kaip teigia „V3Solar“, ir kainuos kad ir tiek pat brangiau – tuomet tikrai bus perkama, nes dar vienas jos pranašumas – mažesnis užimamas žemės plotas.


© 2024 Visos teisės saugomos       Privacy