preload

Building Solar Panels

10 kw saulės elektrinė su naujausių technologijų, plonais, lengvais (tik 5 mm ir tik 4 kg/m2), polikristaliniais arba monokristaliniais fotovoltiniais moduliais, skirtais montuoti ant renovuotų pastatų sienų, sugeneruoja apie 7000 kw/h per metus. Saulės elektrinės tarnavimo laikas virš 30 metų.

More details

€ 0.00 tax excl.

Add to cart

Atsižvelgiant į ęsamą Lietuvos geografinę padėtį, kai kuriais atvejais saulės fotovoltinius modulius montuoti ant sienos yra naudingiau nei ant stogo. Pavyzdžiui, ant daugiabučių namų sienų, kai jos orientuotos į pietus, o ant stogų mažai tinkamos vietos.
10 kw saulės elektrinė su naujausių technologijų, plonais, lengvais (tik 5 mm ir tik 4 kg/m2), polikristaliniais arba monokristaliniais fotovoltiniais moduliais, skirtais montuoti ant renovuotų pastatų sienų, sugeneruoja apie 7000 kw/h per metus. Saulės elektrinės tarnavimo laikas virš 30 metų. Tokios saulės elektrinės ant daugiabučių namų sienų įrengiaimos pastato renovacijos metu, kol dar stovi pastoliai, kol dar galima pravesti kabelius po tinku. Vėliau – šaukštai po pietų.

Saulės elektrinė ant daugiabučio namo sienos.
Privalumai:
1. Kaina mažesnė, kas pilnai kompensuoja mažesnį pagaminamą elektros kiekį.
2. Fotovoltinių modulių tarnavimo laikas ilgesnis.
3. Nereikalingas modulių aptarnavimas, neužsiteršia, neapsamanoja, neapsninga.
4. Nepavojinga kruša.
5. Puošia namo architektūrą.
Trūkumai:
1. Pagamina 25% mažiau elektros energijos, lyginant su 15 laipsnių stoginiais moduliais.Saulės elektrinė ant daugiabučio namo stogo.
Privalumai:
1. Pagamina 25% daugiau elektros energijos, bet tik tuomet, jeigu fotovoltiniai moduliai yra švarūs ir ant jų niekada nekrenta šešėlis.
Trūkumai:
1. Kaina didesnė.
2. Saulės fotovoltinių modulių tarnavimo laikas trumpesnis.
3. Gadina bituminę stogo dangą, karštomis vasaros dienomis.
4. Reikalingas nuolatinis modulių aptarnavimas, nes jie užsiteršia, apsamanoja, apkerpėja, žiemą apsninga, juos apdergia paukščiai. Prižiūrėtojas – valytojas kainuoja brangiau, nei pati elektrinė sugeneruoja elektros energijos.
5. Nepilnai apsnigti moduliai, šviečiant saulei, genda. Todėl galimi papildomi remonto kaštai.
6. Stiprūs vėjo gūsiai arba stambi kruša gali sulaužyti arba sudaužyti visą elektrinę.Išvada.
Kai yra dideli, laisvi stogų plotai, bei dideli galingumai (sandėliai, gamyklos, administraciniai pastatai ir panašiai), saulės elektrinės montuojamos ant stogų, o daugiabučių namų stogus geriau išnaudokite karšto vandens ruošimui, o fotovoltinius saulės modulius montuokite ant sienos.

© 2024 Visos teisės saugomos       Privacy