preload

Galingiausia pasaulyje saulės elektrinė dirbanti visą parą

Unikali terminė saulės elektrinė pietinėje Ispanijos dalyje gali dirbti ir debesuotomis dienomis: energija, sukaupta saulėtomis dienomis, leidžia gaminti elektros energiją netgi naktį. Joje sumontuoti 2600 saulės veidrodžiai ir centre jų - bokštas pripildytas druskos tirpalu. Elektrinė užima 195 hektarų plotą kuri kainavo 260 milijonų eurų. Skaičiuojama, kad pinigai sugryš po 18 metų

Elektrinė, pavadinimus Gemasolar, Andalūzijoje pastatyta 2011 m. gegužę kelyje tarp Sevilijos ir Kordobos. Sevilija puikiai tinka tokiam projektui, kadangi tai yra viena karščiausių vietų Europoje. Be to, čia yra pakankamai vietos milžiniškam veidrodžių parkui.

Tai pirma saulės elektrinė pasaulyje, kuri veikia 24 valandas per parą. Mechanizmas paprastas: saulės veidrodžiai atspindi saulės spindulius į bokštą, spinduliavimo intensyvumas nukreiptas į bokštą susidaro tūkstantį kartų stipresnis, nei kad spinduliavimas pasiekiantis veidrodžio paviršių. Energija saugoma talpykloje, pripildytoje ištirpintos druskos, kurios temperatūra siekia iki 600C. Šios druskos gamina garus, kurie suka turbinas, gaminančias elektrą.

Tokia elektrinė pagamina 60 procentų daugiau elektros energijos nei paprasta saulės elektrinė be kaupiančių energiją sistemų ir gali dirbti 6400 valandų per metus. Planuojama pagaminti 110 GWh elektros energijos per metus. Palyginus kitas saulės elektrines, jos gali dirbti 1200-2000 valandų per metus.

19,9 MW Gemasolar koncentruota saulės energijos jėgainė susideda iš 2 išlydytos druskos (MSES) rezervuarų, kuriuose kaupiama visą dieną generuojama šilumos energija. Sukauptos energijos saugojimas „Torresol“ leidžia patenkinti vasarą piko metu atsirandančią energijos paklausą net ir ilgai po saulėlydžio. Šiluma išlaikoma net iki 15 valandų, taigi turbinos gali suktis visą naktį ar ūkanotą dieną. MSES rezervuaras sudarytas iš 60% kalio nitratų ir 40% natrio nitratų druskų. Šis mišinys turi gebėjimą išlaikyti net 99% iš saulės kolektorių gaunamos šilumos energijos, kuri gali būti panaudojama vėliau.

Į šią Torresol Energy elektrinę yra investavusios ir užsienio bendrovės: Gemasolar priklauso ispanų inžinierinei grupei Sener (60 procentų akcijų), ir Abu Dabio atsinaujinančios energijos įmonei Masdar. Į šį projektą investuota 260 milijonų eurų (apie 1 mlrd. Lt). Planuojama, kad elektrinė atsipirks per 18 metų.





,,Tokio tipo elektrinės yra brangios ne todėl, kad brangios žaliavos, bet todėl, kad reikia didelių investicijų", sako Arias. Investuota 260 milijonų eurų, bet ,,ta diena, kai elektrinė atsipirks, ji taps 1000 eurų banknotų spausdinimo aparatas", - sako Arias. ,,Turėkite omeny, kad nafta 2003-iais kainavo 28 USD už barelį, dabar gi - 130USD". Kaip ten bebūtų, ekonominė krizė meta šešėlį ir ant šio projekto: Ispanijoje stengiamasi sumažinti deficitą, todėl atsinaujinančioms elektrinėms parama sustabdyta.

Andalūzija labiausiai paliesta ekonominės krizės - šalyje nedarbingumo lygis siekia 31.23 procento. ,,Mes turime dar tris projektus, bet jie užšaldyti dėl paramos sustabdymo", negalėjo nuslėpt nepasitenkinimo Arias. ,,Dėl globaliai pasunkėjusios ekonominės situacijos Gemasolar technologijos nesugebėjome parduoti užsienyje, nors ir buvo didžiulis susidomėjimas", - baigia straipsnį Yahoo.news.


Baltic Solar Projects paskelbtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Baltic Solar Projects sutikimo griežtai draudžiama, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Baltic Solar Projects kaip šaltinį.

© 2024 Visos teisės saugomos       Privacy